Coach Teresa Talavera

Coaching Familiar

Coach Teresa Talavera RSS Feed
 
 
 
 

AFA de l’Arbret de l’Eixample

http://afaarbret.wordpress.com/page/5/

Xerrada sobre la relació entre germans/es i bessons/es

El dimarts 19 de març a les 20 hores la nostra escola va organitzar una xerrada del tema:
“La importància dels rols familiars, la relació entre germans/es i bessons/es”

La xerrada va anar a càrrec de la Teresa Talavera, coach familiar i terapeuta sistèmica. És possible que conegueu a la Teresa perquè havia estat educadora de la nostra escola.

La família és l’entorn natural de la societat i de la vida. Vivim per a nosaltres i per a la nostra família. Creixem en un entorn familiar i escolar, que ens determina i que ens desenvolupa com a persones. En aquest entorn pot haver-hi situacions o conflictes de difícil solució que fins i tot posin en perill la integració familiar, a més de models familiars nous que poden dificultar les relacions interfamiliars i la integració en la societat.

Tenir els rols, l’ordre i el lloc familiar adequat ens ajudarà a gaudir de la família, de la vida familiar i també de la nostra individualitat, així com que els nostres fills millorin la relació entre els germans, la relació amb els companys i amb els adults, i també tenir actituds més alegres i respectuoses.

Leave a Reply